Czy nie wystąpi interakcja z sulpirydem?

Witam. Choruje na nerwice lekowa, przyjmuje leki Parogen, Clonazepam, Hydrotyzynium, Sulpiryd 50 mg. Przy Sulpirydzie mam wysoka prolaktyne, zanik miesiączki lekki mletotok. Próby zmieniania leku skończyły się nawrót em choroby. Endokrynolog przepisał mi Bromagen, mam brać co drugi dzień. JEDNAK zawsze mam wątpliwości bo boję się czy nie wystąpi interakcja z sulpirydem, czytałam nawet o psychoza i halucynacjach. Co mnie zaniepokoilo.prosze o poradę.

Witam!
Dużo i trochę dziwne zestawienie leków! Nie dziwię się, że pojawiły się problemy prolaktynowe. Należy "uporządkować" to leczenie! Nie ma wzmianki jak długo bierze Pani i w jaki sposób ataraktyki i benzodiazepiny. Leków o podobnym profilu działania, a mniejszym zagrożeniem objawami ubocznymi jest "cała masa" i lepiej dopasować konkretny lek, niż mnożyć w nieskończoność leki korygujące jego działania uboczne! Można, a nawet trzeba poszukać leczenia niefarmakologicznego: psychoterapie, stymulacje nerwów, stymulacja magnetyczna przezczaszkowa i wiele innych - jest w czym wybierać!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią, by skonsultowała Pani bezpośrednio swoją obawę, z lekarzem prowadzącym Panią.

Z mojej strony inspiruję Panią do rozważenia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która (równolegle z farmakoterapią) byłaby dla Pani efektywnym leczeniem.

Pomyślności i tylko radości Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605