Czy niechęć do do sklepów to jakaś fobia?

Witam, mam problem z chodzeniem do sklepów z dziewczyną, szczególnie tych większych. Gdy tylko daje mi znać, że trzeba tam jechać, dopada mnie niewyobrażalna niechęć i zdenerwowanie. Gdy już tam jestem, myślę o tym, żeby stamtąd wyjść. Kombinuje jak tylko mogę, żeby uniknąć tej wycieczki. Chciałbym z tym walczyć, ponieważ widzę, że moja dziewczyna zaczyna robić awantury, że źle się zachowuję i ma tego dość. Na moje twierdzenie, że może wziąć samochód, pojechać tam i nawet siedzieć cały dzień, broni się tym, że boi się sama jeździć, potrzebuje mojej opinii, itp. Dodam, że jak sam idę do galerii, nie mam tego problemu. Pytanie brzmi, czy ja mam problem, czy może jednak ona? Gdzie mogę się z tym udać? Pozdrawiam

Witam Pana,
z opisu wynika, że problem pojawia się w sytuacji, kiedy dziewczyna nalega na wspólne wyjcie do sklepów, chodzenie po galerii; ..."Gdy tylko daje mi znać, że trzeba tam jechać, dopada mnie niewyobrażalna niechęć i zdenerwowanie", w przypadku, kiedy idzie Pan sam nie ma takiego odczucia. Zdenerwowanie pojawia się pod wpływem myśli, które dotyczą wspólnego wyjścia, proszę zastanowić się, jaka jest treść tych myśli? Jeśli chciałby Pan zrozumieć mechanizm, który zachodzi w takiej interakcji - zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistycznej. Zalecana jest dla Pana psychoterapia w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie