Czy niedobory witamin mogą w dużej mierze przyczynić się do pogorszenia funkcji poznawczych?

Witam Czy niedobory witamin takich jak magnez, omega, witamin z grupy b itp mogą w dużej mierze przyczynić się do pogorszenia funkcji poznawczych, utrudniając myślenie, zapamiętywanie itp? Czy faktycznie mogą wpływać znacząco na inteligencję człowieka, koncentrację oraz pamięć? Pozdrawiam

Dzień dobry,

niedobory pokarmowe - tj, witaminy, składniki mineralne czy np. kwasy omega3 mogą zaburzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka, w tym np. utrudniać myślenie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga