Czy niedoczynność tarczycy musi powodować tycie?

Dzień Dobry dowiedziałam się parę dni temu że mam niedoczynnosci tarczycy mam 19 lat dostałam hormony jeszcze ich nie wykupiłam bo się boję wszędzie czytałam że niedoczynnosc tarczycy wiąże zie z tyciem nawet jeżeli będę jeść tak samo jak jadłam zawsze bam osoba otyłą później wpadłam w anoreksję mam 169 CM i waże 54 kg bardzo się boję przytyć chodźby kilogram do tego mam atomową skórę i nurzenca na twarzy wyglądam jak pojebana nie chciałabym na prawdę przytyć. Czy to prawda że hormony powodują tycie jak i sama choroba nawet jeżeli nie zwiększa ilość jedzenia ?

Witam serdecznie,
niestety przy niedoczynności tarczycy metabolizm nieco spada i można obserwować wzrost wagi. Nie jest to jednak reguła - może tak byc ale wcale nie musi. Proszę jednak wykupić leki i je przyjmować. Jeżeli unormuje Pani hormony lekami z pewnością wyjdzie Pani na dobre. Proszę tez pamiętać że bardzo ważna jest odpowiednia dieta, ponieważ przy problemach z tarczycą nie może Pani jadać niektórych produktów. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk