Czy niedokończenie śniadania wpłynie na dietę redukcyjną?

Witam! Obecnie jestem na diecie redukcyjnej, ale czasami zdarza mi się nie dokończyć śniadania (np.zjem połowę omletu i muszę się spieszyć do pracy, wiec zostawiam go). Czy to bardzo wpłynie na moją dietę? Resztę posiłków jem normalnie, lecz mam problem właśnie ze śniadaniami ze względu na pracę.

Witam, proszę wstawać troszeczkę wcześniej wówczas zdąży Pani zjeść cały posiłek. To, że nie dojada Pani śniadania powoduje, że samoistnie ilość kcal w diecie spada co w konsekwencji może odbić się na spowolnieniu tempa przemiany materii jeśli podaż kcal w ciągu dnia będzie niższa niż wyliczona dla Pani podstawowa przemiana materii (PPM). Zatem trzymamy się kaloryczności i organizujemy tak żeby zdążyć zjeść śniadanie. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
jeżeli pozostałę posiłki zjada Pani zgodnie z planem i dieta jest odpowiednio dobrana to opisana sytuacja nie powinna mieć wielkiego wpływu na cały proces odchudzania. Nie mniej jedna proszę starać się zjadać całe śniadania, zgodnie z tym co zalecił dietetyk przy diecie redukcyjnej.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk