Czy niedomykalność zastawki mitralnej sprawia ból?

Mam niedomykalność zastawki mitralnej 1 stopnia i moje pytanie jest następujące, czy owa wada boli? Pytam, ponieważ dzisiaj byłem z kumplem na siłowni i gdy wróciłem do domu, coś mnie bardzo zabolało z lewej strony klatki piersiowej. Czy ćwicząc na siłowni albo uprawiając sport wada może się pogorszyć? Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę oraz czekam na odpowiedź;)

Witam serdecznie,
Przy niedomykalności zastawki mitralnej nie powinno być dolegliwości bólowych w klatce piersiowej. W zasadzie niedomykalność zastawki mitralnej I stopnia nie jest wadą.Wysiłek fizyczny nie jest przeciwwskazany i można w tej sytuacji uprawiać sport.
Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej, które się pojawiły, musiały mieć związek z czymś innym. Być może był to pojedynczy incydent, który nie ma znaczenia. Gdyby dolegliwości pojawiły się ponowie, konieczna będzie wizyta u lekarza, aby wyjaśnić ich przyczynę.
Pozdrawiam