Czy niedowidzenie może mieć podłoże psychologiczne?

Witam, kolejny raz zdarzył mi się atak niedowidzenia, tzn. nagle dochodzi do zawężenia pola widzenia, po kilku minutach atak mija. Nie towarzyszą temu żadne inne symptomy. Mam wrażenie, że do ataków dochodzi jakiś czas po silnym stresie. Czy są to objawy neurologiczne czy raczej okulistyczne? Na co mogą wskazywać?

Jednak przed postawieniem takiego rozpoznania nalezy wykluczyć w pierwszej kolejności neurologiczną, a potem okulistyczną przyczynę objawów.
Pozdrawiam
Magdalena Nowaczewska