Czy niejedzenie mięsa uniemożliwia przytycie?

Jestem kobietą,lat 22,wzrost 167 cm,waga niezmiennie od kilku lat 48,5 kg. Zawsze byłam bardzo szczupła, z czasem figura dziewczynki,w tym brak biustu,stały się kompleksem.Jem dużo słodyczy,od 3 lat nie jem mięsa zwierzęcego(z wyjątkiem ryb),codziennie dostarczam ok.60g białka i 1750 kcal. Sport uprawiam 1 w tygodniu.Od ok.3 lat biorę tabletki hormonalne po których też nie przytyłam. Jak przytyć? Czy niejedzenie mięsa uniemożliwia przytycie?

Dzień dobry,
jedzenie dużej ilości słodyczy, nie należy do zdrowych metod przybierania na wadze. Podstawą jest dobrze skomponowana dieta (szczególnie gdy nie spożywa Pani mięsa) oraz dodatni bilans energetyczny. Być może Pani organizm nie korzysta w pełni z dostarczonych składników mineralnych i witamin ? Warto zrobić test na nietolerancję pokarmową oraz skonsultować się w tej sprawie z dietetykiem.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska