Czy nieodpowiednia pozycja na gastroskopii mogła zaburzyć wynik?
Dzień dobry, około miesiąc temu miałam robiona gastroskopie, na której lekarz stwierdził przepuklinę rozworu przełykowego przepony o ZNACZNYCH rozmiarach, po czym skierował na rtg z kontrastem. Lekarz mocno podkreślał, ze rtg musi być zrobione w pozycji trandenelburga, ale ze niby w pracowniach radiologicznych maja z tym problem. Tak tez było w moim przypadku, zrobiono mi zdjęcie stojąc i leżąc na brzuchu. Wynik rtg stwierdził przepuklinę wślizgową o NIEWIELKICH ROZMIARACH. Dlatego mam pytanie, czy nieodpowiednia pozycja przy badaniu mogła nie uchwycić całej przepukliny, skoro gastroskopia mówi co innego? Pozdrawiam

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Prawdopodobnie różnice w obydwu badaniach wynikają z innych [pozycji w jakich te badania były wykonywane. Pozdrawiam.