Czy niepowiększone węzły chłonne mogą mnie boleć?

Czy niepowiększone węzły chłonne mogą boleć. Witam. Odczuwam bóle za uszami, czasem kuje czasem mrowi, Czasem drętwieje . Podobna jest sytuacja pod żuchwą, pod pachami, na szyi i w okolicach obojczyka, mam też bóle w klace piersiowej. mam problem z kręgosłupem. Pytam o węzły chłonne bo mam skłonności do wmawiania sobie chorób min, hiv czy rak. muszę sie przyznać że od jakiegoś czasu chodzę do psychiatry któremu mówiłem o swoich dolegliwościach i nic stwierdził u mnie zaburzenie osobowości oraz stany lękowe, obecnie biorę leki na bazie serotoniny, zmiany nie czuje. Proszę o odpowiedź Pozdrawiam.

Witam,

zaburzenia osobowości leczy się metodą psychoterapii, prezentuje Pan objawy lęku o zdrowie (hipochondrii), w związku z tym, zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako metoda leczenia. ze względu na wysoką skuteczność, w leczeniu zaburzeń lękowych, nerwicowych, depresyjnych.
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym. W nurcie poznawczo-behawioralnym klient (pacjent) i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby.

Pozdrawiam serdecznie