Czy nieregularne cykle mogą być przyczyną młodszej ciąży wg USG a OM?

Prawdopodobnie ponawiam pytanie, które padło już wcześniej. Lecz to długo oczekiwana ciąża, dwie już straciłam. Zatem chciałabym uciszyć moje obawy, jeszcze przed wizytą i lekarza. Dane z USG zrobionego 10.09.2014 CRL 12mm GS 19mm mm 6 tyg i 3 dni czynność serca 120/min OM 20.07.2014 zatem wg powinien być to 7-8 TC. Przyznam, że ostatnio cykle miałam dość nieregularne 27-35 dni. Czy to może być przyczyną młodszej ciąży wg USG a OM?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nieregularne cykle jak najbardziej mogą być wynikiem młodszej ciąży wg USG. Póki co nie ma powodów do niepokoju - proszę cierpliwie poczekać na wizytę u lekarza prowadzącego.