Czy nieregularne miesiączki mogą oznaczać raka szyjki macicy?

Witam. Od jakiegoś czasu mam bardzo nie regularne miesiączki. Raz mam dwa tygodnie, innym razem przez 2 miesiące nie mam wogole. Mam problemy z ropniami przy odbycie, i co jakieś czas mam dziwne plamienia. Bardzo ciemne,brązowe. Boje się ze to mogą być objawy raka ale boję się coś zasugerować lekarzowi. Miałam już badania pod tym kątem ale nic nie wyszło. Mimo tego mam obawy. Miałam dysplazje szyjki macicy i konizacje. A problemy się nasilają. Czy to może być rak szyjki macicy? Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę, aczkolwiek należy wykonać badania zaburzeń odporności jeżeli ropnie nawracają lub i diagnostykę proktologiczną natomiast odnośnie miesiączkowania należy wykonać przede wszystkim diagnostykę hormonalną i kontrolną cytologię.