Czy nieregularne miesiączki są spowodowane niepłodnością?

Witam,
mam 22 lata i wciąż mam nieregularne miesiączki. Czy może to świadczyć, że jestem niepłodna?Proszę o odpowiedź na moje pytanie.

22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nieregularne miesiączki nie są równoznaczne z bezpłodnością. Niewątpliwie jednak, w Pani wieku nieregularne cykle wymagają diagnostyki. Najprawdopodobniej przyczyną są zaburzenia hormonalne, m.in.: hiperprolaktynemia, zaburzenia czynności tarczycy, zespół policystycznych jajników.
Sugerowałabym kontakt z ginekologiem endokrynologiem, który zleci Pani konieczne badania. Na ich podstawie będzie można postawić diagnozę i ewentualnie wdrożyć leczenie.
Pozdrawiam