Czy nieregularne miesiączkowanie i ból podbrzusza są spowodowane ciążą czy przyjmowanymi lekami?

Witam. Mam 26 lat. Choruje na zespół policystycznych jajnikow. Hiperprolaktynemie. Biorę bromergon 2.5 mg pół tabletki na noc. Oraz na insulinoodpornosc glucophage xr 750 mg O przedłużonym uwalnianiu 2 razy dziennie po ktorym schudlam 4 kg. Lacznie 9. Że względu na brak miesiączki lekarz przepisał mi orgametril 1 tabletka przez 10 dni od 16dnia cyklu co miesiąc. Po miesiącu i pierwszych 10 tabletkach orgametrilu dostałam miesiączki tj 21 września którą trwała 6 dni tj 27 przez weekend wspolzylam z narzeczonym bez zabezpieczenia. Ornametril powinnam zacząć brać 7 października czyli w 16 dniu ale niestety 5 października znów dostałam miesiączki którą zakończyła się 11 pazdziernika.tabletek oczywiście nie zaczęłam brać 7. Przez 4 dni wspolzylam bez zabezpieczeń. Wczoraj czulam klucie jajnikow ucisk w podbrzuszu tak jak by ciagniecie macicy, bardzo delikatny bol z tylu na dole plecow. Uczucie ciepla w pidbrzuszu. Dzisiaj 12 dzień cyklu ucisk Tak jak wczoraj raz zabolało mnie jajnika przypomina to nadchodząca miesiaczke lecz nie boli. Zawsze miewam rozwolnienie na początku miesiączki dzisiaj tez ono nastapilo robiłam rano test owulacyjny wczoraj bardzo blada druga kreska. Co dziwne uczucie ucisku ciagniecia czasem klucie czuje tylko leżąc. Test ciazowy robiłam rano negatywny. Moje pytanie jest takie czy możliwe że będę mieć owulacje normalna i te dolegliwości są związane z nią czy brać w 16 dniu cyklu od 5 października ornametril czy poczekać i zobaczyć czy miesiaczka sama przyjdzie naturalnie. Dlaczego na początku października zamiast owulacji dostałam miesiączki? Czy jest to możliwe że bromergon wystarczy do tego żeby uregulować cykle ? Czy mogłam zajść w ciążę a test tego nie pokazał i skąd te skurcze ucisk ?

Lek. Tomasz Budlewski

wskazane jest oznaczenie poziomu beta hcg i konieczna wizyta u ginekologa aby ustalić optymalne postępowanie.