Czy nieregularny okres u 18-latki może wpływać na występowanie trądziku?

czy nieregularny okres u 18latki może wpływać na występowanie trądziku? Czy uregulowanie się cyklu może wpłynąć na lepszy stan cery? I w jaki sposób lekarz leczy nieregularny cykl (co 2-3 miesiące) ? Czy trzeba zażywać leki z hormonami?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Nieregularny okres jak i występowanie trądziku mogą mieć związek, oba objawy mogą być bowiem wynikiem zaburzeń hormonalnych. 2. Uregulowanie cyklu może skutkować poprawieniem stanu cery. 3. Leczenie zazwyczaj polega na stosowaniu leków hormonalnych.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.