Czy nieśmiałość może nieść za sobą jakieś konsekwencje w życiu dorosłym?

Witam. Mam 24 lata i chciałbym poznać swoją drugą połówkę (dziewczyne) tylko jest pewien problem ponieważ jestem bardzo nieśmiały, czy nieśmiałość może nieść za sobą jakieś konsekwencje w życiu dorosłym

Dzień dobry,
każdy bywa od czasu do czasu onieśmielony. Jedni ludzie częściej niż inni. Jeśli jednak czuje pani, że pana nieśmiałość w znacznym stopniu wpływa na pana życie, że jest zbyt nasilona, przeszkadza, hamuje, powoduje, że trudno panu czerpać radość z kontaktów z innymi, to może warto udać się na konsultację do psychoterapeuty. Nieśmiałość ma dużo podobieństw z lękiem społecznym i wizyta u profesjonalisty pozwoliłaby ocenić czy tak jest w pana przypadku. Polecam szczególnie psychoterapeutów pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym, który jest bardzo skuteczny w terapii zaburzeń lękowych.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki

Niepowodzenia relacyjne spowodowane nieśmiałością mogą przyczyniać się do obniżenia samooceny,m poczucia wartości, pewności siebie, kompetencji, a tym samym do spadku satysfakcji z życia. Zachęcam zatem do spotkania z psychologiem i pracy nad zmianą!

tak.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza