Czy niewielką przepuklinę należy natychmiast operować?

Czy gdy mam niewielką przepuklinę ( stwierdzona na USG) to czy muszę ją natychmiast operować czy mogą ją po prostu kontrolować i dbać aby się nie powiększyła?

Witam!
Tak! Mała przepuklina małe problemy pooperacyjne. Duża przepuklina mogą być duże problemy. Mała, szybszy powrót do pełnej aktywności, mniejsze ryzyko nawrotu. No może nie natychmiast ale nie ma na co czekać. Będzie większa.
Pozdrawiam.