Dawkowanie Nimesilu a lek Metypred

Witam serdecznie, mam kilka pytań dotyczących leku Nimesil i dawkowania Nimesilu. Mianowicie czy ten preparat można stosować wraz z lekiem Metypred czy takie połączenie może powodować jakieś negatywne skutki uboczne? I jeśli można to jakie powinno być w takim przypadku dawkowanie Nimesilu? Czy łącząc ten lek z Metypredem dawkowanie Nimesilu powinno być mniejsze? Czy jednak powinno się zastosować takie dawkowanie, jak zawarto w ulotce Nimesilu? Chciałabym również zapytać o ewentualne skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po zażyciu tego leku. Czytałam opinie w internecie, że wiele osób miało po nim nudności, zawroty głowy, wymioty, a nawet gorączkę. Czy to możliwe? Czy lek Nimesil może powodować takie skutki uboczne i nie należy się tym przejmować? A może wówczas lepiej go odstawić? Będę wdzięczna za wyjaśnienie moich wątpliwości. Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Można stosować razem jednak raczej w niższych dawkach jeśli stan kliniczny nie wymaga wysokich dawek gdyż stosowanie razem tych leków wiąże się z większym ryzykiem choroby wrzodowej.

Pozdrawiam.