Czy niski poziom żelaza wynika z treningów siłowych?

Dzień dobry mam niski poziom żelaza 30 jed norma od 50 do 140 .Kupiłam żelazo w zielarkim z Fin clubu czy to dobry suplement ? Dużo trenuję ( 5 razy w tygodniu )siłowo czy mam to wpływ na poziom żelaza mam 41 lat

Witam,

Niski poziom żelaza jest oznaką niedoboru dostarczanego z pożywienia. Wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie na składniki odżywcze jak i witaminy oraz minerały. Ważnym czynnikiem jest odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich składników odżywczych ze wskazaniem na niedobory.
Dopiero prawidłowe żywienie powinno być uzupełniane suplementacją.

Serdecznie pozdrawiam
Robert Lipert
Mój Dietetyk Lublin