Czy niskie ciśnienie i kłucie w klatce piersiowej jest związane z nieprawidłowa praca serca?

Witam Moim problemem jest niskie ciśnienie (100/53) tętno 62 czasem mniej. uprawiam sport 3-4x w tyg (koszykówka) badania ogólne i ekg dobre, pojawiło się punktowe klucie w klatce, ustępuje w pozycji leżącej,pale papierosy. Takie ciśnienie mam od dawna czasem boli mnie glowa i czolo ale poza tym nic nigdy mi nie dolegalo, czy to mozw być serce? Jestem 25 letnim chłopakiem, czasem mam zaburzenia rytmu wg ciśnieniomierza który wyświetla taka informacje Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Takie ciśnienie u młodych osób jest częste, bardziej niepokojące kołatania oraz arytmia pokazywana przez aparat wskazany holter ekg.
Pozdrawiam