Czy niskie ciśnienie jest związane z ubytkiem międzykomorowym?

Od dziecka choruje na ubytek międzykomorowy i od dłuższego czasu miewam bóle w klace piersiowej. Mój ubytek się zrósł i jest wielkości łepka od szpilki, w dodatku mam niskie ciśnienie, czasami 80/40 jestem cały czas śpiąca i mam uczucie zmęczenia. Lekarze nic mi nie przepisują. Czy to coś groźnego te bóle i ciśnienie, łącząc to ubytkiem?

Witam serdecznie.
Chorzy z małym ubytkiem przegrody międzykomorowej nie mają dolegliwości. Jeżeli ubytek jest większy mogą wystąpić kołatania serca, duszność wysiłkowa, ograniczenie tolerancji wysiłku.
Należy poszukać innych przyczyn dolegliwości bólowych w klatce piersiowej oraz uczucia zmęczenia. Powinna Pani wykonać podstawowe badania ekg, rtg klatki piersiowej oraz badania z krwi. Warto wykonać również echo serca.
Pozdrawiam