Czy niskie ciśnienie ma związek z szumem w uszach?

Witam.Mam46 lat zawsze jak tylko pamietam mialam niskie cisnienie ale teraz to spada strasznie 92 na 68.Jestem caly czas spiaca ale nie moge spac.Caly czas chodze nerwowa,zmeczona mam tez problemy z oczami.Slabiej widze i jest niekiedy blonka na nich.Mam tez szumy w uszach co bardzo przeszkadza.Jednym slowem nie moznz tak funkcjonowac

Witam!
Szum w uszach może się pojawić przy całej masie różnych chorób. Dość często przy wzroście lub spadku ciśnienia krwi, przy miażdżycy, przy wzmożeniu ciśnienia śródczaszkowego i wielu innych. Badanie fizykalne u lekarza pierwszego kontaktu, monitorowanie 2 x dziennie ciśnienia krwi, Podstawowe badania laboratoryjne , jonogram, lipidogram, poziom cukru, TSH, hormonów, kwasu moczowego i w zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.