Czy niskie ciśnienie może zagrażać prawidłowemu rozwojowi ciąży?

Witam serdecznie!
Czy niskie ciśnienie z rzędu 100/55 mmHg może mieć wpływ negatywny na rozwój ciąży? Proszę o odpowiedź.

Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Między 12 a 26 tygodniem ciąży fizjologicznie dochodzi do obniżenia ciśnienia krwi. W następnych tygodniach ciąży ciśnienie będzie powoli wzrastać, aż powróci do wartości sprzed ciąży.
Jeżeli mieści się Pani w powyższych granicach, konieczna jest jedynie systematyczna kontrola ciśnienia. W przypadku utrzymujących się niskich wartości ciśnienia zalecałabym wizytę u ginekologa, który ustali ich przyczynę.
Hipotonia może bowiem skutkować zmniejszonym przepływem krwi przez łożysko i niedotlenieniem płodu.
Pozdrawiam