Czy niskie ciśnienie może zagrażać życiu?

Czy niskie ciśnienie może "Zabić"? Ostatnio jestem ciągle osłabiona, zawroty głowy itd. Ciśnieniomierz momentami wskazuje ciśnienie rozkurczowe nawet 40. Oczywiście robię badania, na razie badania krwi i moczu, jestem ciągle w kontakcie z lekarzem. Jednak boję się, że mogę zasnąć i już się nie obudzić albo że krążenie może się zatrzymać. Czy takie ciśnienie może zagrażać życiu? Czy wzywać wtedy pogotowie? Czy raczej można spać spokojnie? Trwa to od około tygodnia, czasami jest w normie.

Jeżeli ma Pani niski ciśnienie to "organizm jest przyzwyczajony". Nie ma obawy by z tego powodu " nie obudzić się albo zatrzymało się krążenie". W normalnych warunkach organizm posiada mechanizmy kompensacyjne, zabezpieczające.
Ciśnienie 40 jest trochę za niskie i należałoby sprawdzić czy nie ma swojej przyczyny, morfologia i badania krwi nie wystarczą. Najlepiej udać się do kardiologa lub hipertensjologa.

Niskie ciśnienie może utrudniać życie. Proszę pilnować by się nie odwadniać czyli pić około 2 litrów płynu w ciągu doby a podczas upałów więcej.