Czy normalizacja hormonów odwróci przebieg choroby?

Witam, mam pytanie. Ponad rok temu stosowalam drastyczna diete, zaczelam lysiec. Doszło do zaburzen gospodarki hormonalnej. Brak estrogenow i nadmiad dheas spowodowal lysienie androgenowe. Czy normalizacja hormonow odwroci przebieg choroby? Czy wlosy odrosna? Obecnie stosuje Syndi 35, ANDROCOUR i zewnetrznie Loxon 5% i Alpicort E.Wlosy mniej wypadają, ale nie odrastaja. Prosze o pomoc.

Normalizacja gospodarki hormonalnej powinna pomóc, ale nie zawsze jest to wystarczające. Podczas odchudzania mogło dojść również do niedoborów składników odżywczych, minerałów, witamin (najważniejsze to cynk, biotyna, żelazo). Cynk i biotynę można uzupełniać preparatami bez recepty, odnośnie żelaza należałoby wykonać badanie morfologii krwi i stężenia ferrytyny we krwi. Warto wykonać badanie trichoskopowe u doświadczonego dermatologa, który będzie w stanie określić mechanizm i typ łysienia. Pacjentom który mają do tego wskazania polecam mezoterapię z peptydami biomimetycznymi oraz osocze bogatopłytkowe.