Czy normalna jest biała maź między wargami sromowymi?

Już długi czas obserwuję swoje wargi sromowe i zauważyłam miedzy nimi jakby białą maź, okropnie ona śmierdzi i za każdym razem, gdy się myję i ją usuwam ona zaraz znów się pojawia i ma nieprzyjemny zapach. Boję się, że coś mi jest, a wstydzę się kogoś zapytać czy inne kobiety także ją mają...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wydzielina z pochwy jest naturalnie produkowanym płynem. Jego funkcją jest nawilżanie i ochrona narządów płciowych.
Wydzielina jest zazwyczaj przeźroczysta, jednak jej konsystencja, zabarwienie, zapach zmieniają się w zależności od fazy cyklu miesiączkowego, pobudzenia seksualnego, czy obecności zakażenia.

Niestety bez badania nie da się określić czy w Pani przypadku wydzielina jest prawidłowa i czy zmiany zapachu nie są związane z toczącą się infekcją w narządach płciowych.
Wskazana jest wizyta u ginekologa, konieczne jest bowiem badanie lekarskie.

Pozdrawiam