Czy normalne jest że dziecko ma inną grupę krwi jak rodzice?

Witam ja mam grupe krwi BRh maz ma 0Rh a dziecko BRhD- czy wszystko jest dobrze?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko jest dobrze. Kiedy Rh jest dodatni (+) mogą być dwie opcje: oba geny dominujące: DD, albo gen dominujący z recesywnym: Dd. Obydwoje Państwo macie heterozygotę, czyli połączenie genu dominującego z recesywnym: Dd i obydwoje przekazaliście dziecku gen recesywny: dd. Dwa geny recesywne dają grupę krwi Rh ujemną (-).