Czy normalne jest, że osoba z depresją zamyka się przed bliskimi?

Mój chłopak podejrzewał u siebie depresję i po 4 dniach jak mi to powiedzial napisał "żyje, dzis ide do lekarza", po tyg od tego czasu "jak na razie nie chce mi sie z nikim widzieć" i w kolejnym "ten tydz muszę jeszcze posiedzieć sam bo jestem na lekach". Jak byłam u niego to napisał "nie ma mnie w domu nie chce się widzieć" Wyrzucił mnie z grona znajomych na fb, nie odpisuje, nie widzieliśmy się od trzech tygodni. Nie wiem na ile jest to spowodowane depresją czy czymś innym. Proszę odpowiedź.

Dzień dobry. Izolowanie się od ludzi, brak motywacji, brak energii, utrata zainteresowań to typowe objawy depresji, jednakże niepokojące jest zachowanie chłopaka, o czym sama Pani napisała: " Jak byłam u niego to napisał "nie ma mnie w domu nie chce się widzieć" Wyrzucił mnie z grona znajomych na fb, nie odpisuje, nie widzieliśmy się od trzech tygodni".

Dla relacji miłosnej mimo depresji u jednej ze stron jest to dość dziwne, a Państwo są dorośli i mogą szczerze porozmawiać o problemach dłużej, a nie przez skrótowe wiadomości (smsy, messengery).
Proponowałbym szczerą rozmowę kiedy będzie możliwa. Odizolowanie się od Pani, okłamanie, że go nie ma, usunięcie z fb, nie odpisywanie to pewne dość niepokojące sygnały dla związku. Nie chcę być złym prorokiem, ale nie wiem na ile to rzeczywiście depresja, a na ile koniec Pani związku, czy nie ma kogoś jeszcze, a to wcale nie depresja.
Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i ułoży w Pani przypadku jak najszybciej.
Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Modzelewski

Witam,
Rozstrzygnięcie w tym przypadku, czy tak drastyczne odsunięcie się chłopaka od pani wynika z depresji czy innych powodów jest przez internet niemożliwe. Należałoby wprost zapytać samego zainteresowanego o motywy jego postępowania.
Na pytanie z tematu odpowiedź jest twierdząca, depresji towarzyszy wycofanie społeczne, pesymizm, brak energii. Rzadko jednak osoby z depresją aktywnie starają się ograniczyć te kontakty społeczne, a raczej odmawiają spotkań towarzyskich, czy rozmów, które są im bezpośrednio proponowane.

Witam, wycofywanie się z kontaktów z osobami bliskimi, znajomymi może być związane z depresją. W jakim stopniu w tym przypadku, z jakiej przyczyny chłopak przerwał kontakt wymaga rozmowy. Rozumiem że zależy Pani na nim, proszę spróbować się skontaktować, porozmawiać, również z kimś bliskim. Pozdrawiam serdecznie