Czy normalne jest, że partner masturbuje się oglądające filmy porno?

Witam Jestem z moim partnerem 5 lat uwielbiamy seks lubimy eksperymentować ... Gdy byłam w ciąży też dużo się kochaliśmy ale czasem gdy mieliśmy że 3 dni przerwy on się masturbował i to w łóżku obok mnie gdy spałam raz go przyłapałam ok pomyślałam niech dokończy ale robił to prawie co drugi dzień nawet gdy się kochaliśmy potem chyba robił to w łazience sprawdziłam go oglądał pełno pornosow niby nic dziwnego ale ze starszymi mamuskami ... Dodam ze mogłam się kochać i nawet chciałam teraz już nam się urodziło dziecko ma już 10 tygodni nadal dużo się kochamy bo prawie co dziennie lub co drugi dzień nadal masturbuje się w łazience i ogląda te pornosy że starszymi kobietami rozmawiałam.z nim to mówi że wymyślam inze mu nie ufam . Tak to prawda nie ufam mu . Co to może znaczyć ? Gdy byłam w ciąży powiedział że zrobił to bo obawia się o dziecko bo duży brzuch mam ale to nie prawda znam go kłamał ... Rozumiem raz kiedyś każdy potrzebuje się wylądować nawet samemu no ale to że interesuje się strasznymi paniami lub ogląda seks grupowy i inne dziwne rzeczy co nadal zaczęły go interesować ... Razem z kolegą przesyłają sobie różne filmiki takie dziwne a wręcz nienormalne i fetysze ... Czy to przez kolegę ? Pytam się czy coś mu brakuje czy może chce coś innego spróbować to mówi że głupio gadam . Gdy się kochamy to po o 5 minutach już by doszedł musi wstrzymywać kilka razy i każe mi się masturbować on patrzy i sam też się masturbuje ja nie mam z tego przyjemności ..co mam zrobić czy to normalne ?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani obszernej relacji, rozumiem, że przeżywa Pani rozczarowanie
oraz niepokój związany z potrzebami/oczekiwaniami wobec Partnera, z którym jest Pani obecnie w związku.

Jest Pani w związku od pięciu lat, w ciągu przebiegu związków partnerskich są pewne (stałe) prawidłowości.
Na początku relacji tworzy się bliskość z Partnerem, wzajemna fascynacja i poczucie spełnienia, związane z kontaktem psychoseksualnym.
Natomiast prawidłowość jest taka, że ten okres mija...

I wówczas wzajemne spełnianie oczekiwań w relacji partnerskiej ma fundamentalne znaczenie w jakości związku partnerskiego/uczuciowego.
Jeśli te potrzeby/oczekiwania wobec związku są spełniane, to relacja rozwija się, a jeśli nie, pojawia się brak zadowolenia.
Z Pani słów wynika, że Pani Partner nie tylko nie odpowiada na Pani potrzeby, jak również przyjął postawę unikania otwartej/szczerej rozmowy z Panią.

Jak ja to widzę?
Pani Partner jest mocno zainteresowany sobą i swoimi potrzebami.
Jest mało przestrzeni i zainteresowania dla Pani.
Zachęcałabym Panią, by z tej perspektywy zanalizowała Pani charakter Państwa związku.

Inspirowałabym Panią do podjęcia terapii psychologicznej, celem wzmocnienia Pani samooceny, by nabyła Pani umiejętność efektywnego zadbania o siebie i swoje potrzeby.

Jeśli chodzi o Pani Partnera, to wskazana i pożądana byłaby konsultacja/terapia seksuologiczna, na co jest potrzeba wyrażenia zgody i otwartości.

Jeśli miałaby Pani potrzebę zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605