Czy normalne jest, że podczas wychodzenia ósemek nie można otworzyć szeroko ust?

Wychodzi mi ósemka (prawa na dole) przy połykanie śliny boli mnie gardło, nie mogę otworzyć szeroko buzi i jeść (gryzc) byłam u stomatologa powiedział że to normalne przy wychodzenia zębów. Obawiam sie ze jednak nie, bo po wrócić do domu ten ząb został zasłonięty przez dziąsło (?) Pod tym zobaczyłam też krew.

Utrudnionemu wyrzynaniu ósemek mogą towarzyszyć objawy,o których Pani wspomina.Wskazana jest ocena radiologiczna i określenie szans wychodzącej ósemki.Być może trzeba ją usunąć.

Tak, prawdopodobnie to właśnie przyczyna. Źle wyrastające ósemki często powodują dolegliwości bólowe, stany zapalne, obrzęk, również może wystąpić ograniczona ruchomość stawu skroniowo-żuchwowego i szczękościsk. W tej sytuacji zalecana jest diagnostyka RTG, by ocenić położenie zęba i rozważyć jego usunięcie.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl