Czy normalne jest, że u osoby z rakiem jelita występuje parcie i kał z krwią?

witam moja mama ma raka jelita grubego pierwsza operacja byla wycieta jakas czesc jelita i wezly chlonne lewa pachwina pol roku byla chemioterapia w tabletkach nastepnie pet ct i stwierdzili ze jest guz w pecherzu nastepna operacja ktora trwala 10 godz usuneli calkiem jelito stomia wycieli kawalek pecherza i zastosowali chemioterapie w brzuchu 42 stopni 90 min po 3 tygodniach 2 operacje goraczka 41 stopni problem z oddawaniem moczu chcieli wsadzic szyny nie dali rady i zrobili steny mama jest tydzien w domu mocz zchodzi ale czesto i w malych ilosciach . Teraz niewiem czy tak ma byc ze mama ma parcie jak by chciala kupe zrobic i leci jej sluz i czasami troche krwi? prosze o odpowiedz czy to normalne, z gory dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Pani mama wymaga dokładnej oceny klinicznej żeby stwierdzić przyczynę dolegliwości, najlepiej zgłosić się do lekarza prowadzącego. Zbyt mała ilość moczu może świadczyć o niewydolności nerek, ale jeśli dobrze zrozumiałem to pani mama ma założone nefrostomię i w tym przypadku należy mierzyć objętość wydalanego moczu. Krew w stolcu jest niepokojącym objawem wymagającym kontroli lekarskiej i odpowiedniego leczenia.