Czy normalny jest stan podgorączkowy u osoby po biopsji?

Dzień dobry. Jestem drugą dobę po biopsji mammotomicznej i co wieczór mam stan podgorączkowy. Czy to normalne czy mam zgłosić się do lekarza. Mam krwiak ale dobrze się goi.

Trzeba sprawdzić ranę czy nie doszło do zapalenia i ewentualnie do zropienia krwiaka po zabiegu. Jeżeli doszło do zapalenia lub zropienia to trzeba włączyć leczenie farmakologiczne i ewakuować treść z rany.