No-spa Forte a No-spa Max

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu jedna kwestia. Zwróciłem ostatnio szczególną uwagę na lek No-spa Forte. Nie jest tajemnicą, że No-spa Forte jest dostępna tylko na receptę. Zastanawia mnie tylko dlaczego No-spa Frote jest na receptę, a No-spa Max, która ma taką samą dawkę działającej substancji i ogólnie podobny skład (o ile nawet nie taki sam) jest dostępna bez recepty. Skąd wynika ta różnica? No-spa Forte i No-spa Max ma w takim razie chyba mają takie samo działanie i wskazania do zażywania też się niczym nie różnią. Dlaczego No-spa Forte jest na receptę, a No-spa Max nie? Czy jeżeli przyjmuję No-spę dostępną na receptę, a tabletki mi się skończą i nie będę miał dostępu do lekarza to mogę zamiast No-spy Forte wziąć No-spę Max? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania i za szybkie zaspokojenie mojej ciekawości.

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to tylko i wyłącznie decyzja producenta leku. No-spa forte na receptę zazwyczaj jest trochę tańsza, niż No-spa Max. Można stosować te leki zamiennie, mają tę samą substancję i działanie.