Czy noszenie okularów zmniejszy astygmatyzm?

Witam . Mam 21 lat. Chodziłam do technikum informatycznego i mieliśmy zajęcia przy komputerach po ok.30 godz tygodniowo. Chodziłam do okulisty który mówił ze wszystko ze wzrokiem jest dobrze, a ja wiedziałam że coś jest nie tak. Ostatnio poszłam przebadać wzrok do optyka. I stwierdzono u mnie lekki astygmatyzm. Na prawymiejscu oku mam 0,5 a na lewym -0,25 . Mam mieć okulary z antyrefleksem. I teraz pada pytanie czy jak będę w nich chodzić to czy astygmatyzm z czasem się pomniejszy?

Witam to fizjologiczny astygmatyzm.do 1/2 dioptrii to norma. Jest istotne jak Pani widzi.jeżeli źle to nosić okulary. Astygmatyzm się zmienia ale w Pani wieku może jeszcze wzrosnąć. Okulary nie grają roli. Pozdrawiam serdecznie