Czy noszenie pasa przepuklinowego pachwinowego przed operacją jest bezpieczne?

Witam mam takie pytanie czy noszenie pasa przepuklinowego pachwinowego przed operacją jest bezpiecznie ponieważ mam przepuklinie pachwinową która powoli się powiększa a operacje będę miał dopiero w marcu. Drugim moim pytaniem jest czy jeśli mam problem z oddychaniem przez nos (problemy z przegrodą ) to mogą być jakieś problemy z narkozą pozdrawiam Grzegorz

Witam,
pas biernie zabezpieczy tkanki, które mogą być podrażniane przez odzież. Nie ma przeciwwskazań do nie używania pasa w Pana przypadku, jeżeli jest zaordynowana operacja. Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który nauczy jak w domu wykonywać ćwiczenia na mięsień poprzeczny brzucha oraz dna miednicy, żeby przygotować się do operacji i szybciej wrócić do sprawności po jej wykonaniu. Drugie pytanie należy skierować do anestezjologa, jednakże sądzę, że jeżeli jest to z powodu przegrody nie powinno być problemu. Pozdrawiam Dziekuję

Proszę zadać te pytania lekarzowi , który zakwalifikował Pana do operacji. Ja , bez zbadania nie jestem w stanie odpowiedzieć , zż