Czy noszenie zbyt słabych okularów może być szkodliwe?

Witam. Bylam ostatnio u okulisty na badaniu wzroku. Wczesniej nosilam kulary -3.5 L, -3.0 R i wydawalo mi sie, ze sa juz lekko za slabe. Okulistka po badaniu stwierdzila, ze wade mam -2.75 L i -3.0 R. Zgodzila sie przepisac mi obie soczewki -3.0, poniewaz widzialam bardzo zle w szklach dopasowanych na lewe oko. Odebralam wlasnie okulary i, jak mozna sie bylo spodziewac, szkla wydaja sie o 0.25-0.5 dioptrii za slabe, na duza odleglosc widze gorzej niz wczesniej. Czy to mozliwe, ze oczy w koncu sie przyzwyczaja i bede widziec adekwatnie do wady wykrytej przez okulistke? Czy noszenie za slabych okularow, ale dobranych adekwatnie do wady, moze byc dla mnie szkodliwe?

Witam.nie są szkodliwe za słabe minusy. Natomiast czy była Pani zakrapiany 3x i czekała pół godziny conajmniej? Wynik wtedy jest na 90 % wiarygodny. Druga sprawa jeżeli wynik wiarygodny i Pani zle widzi to ma Pani zaburzenia akomodacji. Pozdrawiam serdecznie