Czy nowotwory piersi występują tylko w formie guzów?

Zauważyłam pewne nieprawidłowości w jednej piersi: wyciek brzydko pachnącej wydzieliny i wciągnięcie brodawki. W badaniu USG piersi nie wykryto guzów. Czy mimo to możliwe jest, że może rozwijać się nowotwór, czy raczej nieprawidłowości w piersi wynikają z czegoś innego, np. z zaburzeń hormonalnych?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Nowotwory piersi nie zawsze występują po postacią regularnego guzka w obrębie miąższu. Mogą także dotyczyć przewodów mlecznych, dlatego takie objawy, które pojawiły się u Pani powinny skłaniać do wyjaśnienia ich przyczyny. Oczywiście wskazane objawy mogą też sugerować zaburzenia hormonalne, jednak zależy to od wieku i wywiadu.

Należy zgłosić się do lekarza ginekologa, konieczne jest dokładne zbadanie piersi a być może także dalsza diagnostyka.

Redakcja abcZdrowie.pl