Czy nużeniec może być przeciwwskazaniem do zastosowania mezoterapii?

Witam od jakiegos czasu wypadaja mi włosy po stosowaniu róznych leków farmakologicznych i środków bezposrednio na włosy nie widać efektów więc zapisałam się na mezoterapie igłowa lecz Pani kosmetyczce nie wspomniałam o tym że mam nużeńca. Czy to może być przeciwskazanie do zastosowania mezoterapi? Pozdrawiam.

Nużeniec może powodować wypadanie włosów, dlatego najpierw należy zlikwidować ten problem. W tym celu radzę wizytę w gabinecie dermatologicznym.

Gdy system immunologiczny jest osłabiony nużeniec może wywołać demodecidozę, która obejmuje głowę, szyję i twarz, może powodować zapalenie spojówek. Koniecznie proszę udać się do dermatologa po leczenie. Najlepiej działa metronidazol i kremy siarkowe, ale w leczeniu stosujemy też antybiotyki i czasem sterydy. Nie leczony nużeniec może się rozprzestrzeniać czasami dając efekty przypominające trądzik różowaty. Kosmetyczka nie powinna wykonywać mezoterapii igłowej ponieważ zabiegi z przerwaniem ciągłości skóry są dozwolone w Polsce tylko dla lekarzy i pielęgniarek. Nużeniec jest absolutnym przeciwwskazaniem do zabiegu.