Czy Nystatyna może powodować silne skutki uboczne?

Dzień dobry. Zdiagnozowano u mnie przewlekłą infekcję pochwy, oraz pęcherzyki na jajnikach. Od 2 dni używam dopochwowo dwa razy dziennie lek GYNALGIN i NYSTATYNA. Zauważyłam, że bardzo źle się czuję, odczuwam dziwny posmak, mam problemy z koncentracją, ogólnie gorzej widzę, utraciłam apetyt i mam problem z zaśnięciem. Czytałam, że to objawy podobne do działań niepożądanych przy zażywaniu doustnie metronidazolu. Czy jest możliwe, żeby te same skutki towarzyszyły przy podaniu leku dopochwowo? Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

tak wskazana wizyta u lekarza prowadzącego leczenie lub lekarza rodzinnego

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.