Czy OB może być podwyższone po ciąży?

Mam 25 lat, jestem kobietą i mam zbyt wysokie OB- 54 (wartości referencyjne to do 20). Również RDW jest podwyższone. Mam 14,8, maksymalnie powinno być 14.5. Reszta badań krwi jest w porządku. Jeżeli chodzi o mocz, to mam za dużo erytrocytów 3+ (wart. ref. ujemne), ale w momencie oddawania próbek byłam przed miesiączką. Dalsze badanie moczu to: leukocyty 22 (powinno być do 20), bakterie 2409 (do 400), śluz 11 (do 10). Pozostałe: nabłonki płaskie, okrągłe jest w normie. Najbardziej martwi mnie moje OB - nie byłam po chorobie, nie brałam antybityków itp. W necie wyczytałam, że OB może być wynikiem przebytej ciąży, a ja 7 miesięcy temu urodziłam dziecko. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.