Mężczyzna , 37 lat Witam serdecznie. Na wstępie zdaje sobie sprawę, że porada jest tylko przez internet i może nie zastąpić normalnej wizyty. Z góry dziękuje za pomoc. Dwa tygodnie temu przewróciłem się na śniegu, później nie mogłem stać na nodze,i w sumie do tej pory nie mogę.W okolicy pośladka czuje czasami nerwoból, pośladek był granatowy- smarowany i tak troche boli pachwina z tej strony nogi na którą poleciałem, mam się obawiać?Nogi do góry sam nie podniosę, jak chcę podnieść czuje opór w pachwinie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

To zapewne skutki urazu i stłuczenia, powrót do sprawności wymaga czasu. Mozna stosować środki przeciwbólowe doustne oraz maści.W razie przedłużających się dolegliwości sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: