Czy obawiać się powrotu tego gorszego stanu depresji?

Witam. Całkiem niedawno zrodziło się we mnie podejrzenie depresji. Byłem całkowicie pozbawiony sił, straciłem chęci do życia, wodczuwałem bezsens i okropną pustkę. Wszelkie testy online wskazywały na depresje, wielokrotnie radziłem się na forach i werdykt zazwyczaj był identyczny. Dlatego postanowiłem umówić się do lekarza, dostałem już nawet skierowanie. Do wizyty jednak nie doszło. Pewnego dnia obudziłem się w całkiem innym stanie - minęła wszelka niechęć do siebie, problemy gdzieś umknęły, poczułem, że żyje. Obecnie jest już za niedługo rano, a ja nie śpię prawie całą dobę. Skąd ten nagły przypływ energii? Czy w depresji dwubiegunowej możliwe są zmiany nastroju w ciągu paru dni, czy też jednego miesiąca? Zmusiło mnie to do zastanowienia się i doszedłem do wniosku, że takie nagłe zmiany miewałem już prawdopodobnie parę razy, jednak tego nie dostrzegałem. Powinienem obawiać się powrotu tego gorszego stanu? Czy takie zmiany w ciągu dnia/miesiąca są możliwe?

WItam, testy online, porady na forach przypuszczenia, spekulacje, nie zastąpię wizyty u specjalisty w tym wypadku psychoterapeuta, evtl. psychiatra.
A już leczenie się samemu na podstawie porad z internetu jest po prostu niebezpieczne dla życia.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i komplementarnego leczenia.

Życzę Panu tylko satysfakcjonującego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605