Czy obecność grzybni w kale jest podstawą do rozpoczęcia leczenia?

Podczas badania parazytologicznego stwierdzono obecność grzybni Candida sp- średnio liczne-pod mikroskopem. Moje objawy to utrata wagi, wzdęcia, gazy, niepełne wypróżnienia, śluz w stolcu, stolec jaśniejszy- nie brązowy, na początku bobki, potem rozluźniony, przelewanie, burczenie w jelitach, bóle brzucha z prawej strony- górny kwadrat lub podbrzusze, nietolerancja drożdży i cukru. Posiewy kału w kierunku grzybów ujemne. Czy obecność grzybni w kale przy ujemnych wynikach posiewu jest podstawą do rozpoczęcia leczenia? Dietę stosuję- bez efektu.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u gastroenterologa i odpowiednio szersza diagnostyka