Czy obecność spermy może powodować grzybicę pochwy?

Moj partner prawie codziennie sie spuszcza do środka mam pytanie czy ciągla prawie ze obecność spermy moze powodowac grzybice pochwy lub zaskarżenia bakteryjne.(Partner całkowicie zdrowy) Czy partner jak bedzie miał w przyszlosci cukrzyce to czy mi grozi wieksze prawdopod. Infekcji czy nie???

Lek. Michał Lenard

Sama obecność nasienia w pochwie nie będzie powodować infekcji bateryjnej, ani grzybiczej. Cukrzyca partnera również nie będzie mieć wpływu. Jednakże przy intensywnym życiu seksualnym ryzyko infekcji układu moczowo-płciowego jest wyższe. Konieczne jest zachowanie odpowiedniej higieny intymnej zarówno przez partnera, jak i przez Panią. Pozdrawiam!