Czy obfita kolacja wpłynie negatywnie na efekt diety redukcyjnej?

Witam Serdecznie Moje Pytanie Jeżeli jestem na diecie redukcyjnej Czy obfita kolacja, wpływa negatywnie na efekt diety jeżeli jest w niej nawet 1000kalorii?Ale bilans kaloryczny dzienny nie jest przekroczony o żaden ze składników BTW,Kalorie również nie są ponad normę dziennego limitu kalorii-2,300klca.Z powodu długo godzinnej pracy kolacja stanowi najbardziej kaloryczny posiłek.Zaznaczam że nie przekraczam progu BTW i Normy kalorycznej dobowej.

Witam serdecznie,

każdy z nas jest inny, więc różnie reagujemy na podaż posiłków, ale z reguły obfite kolacje przy minimalnym jedzeniu w ciągu dnia negatywnie wpływają na proces odchudzania. Jeżeli zbyt mało jemy w ciągu całego dnia to organizm przechodzi w "stan oszczędzania", pracuje na wolniejszych obrotach, cukier spada a w chwili gdy zjemy obfity posiłek pod koniec dnia organizm nie jest w stanie tego przerobić, cukier nagle skacze do góry. Ponadto organizm zacznie robić zapasy, rezerwę na kolejną "głodówkę". Zdeccydowanie lepiej jeść mniejsze posiłki a częściej.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk