Czy objawy alergii to zmęczenie, osłabienie z towarzyszącym kaszlem?

Witam! Czy zmęczenie, osłabienie, bezsenność, lęk, zobojętnienie to może być alergia? Te objawy mam od około miesiąca, dochodzi do tego kaszel i katar. Wcześniej nie miałam tych objawów oprócz kataru. Robiłam ponad rok temu testy, w których wyszło, że mam alergię pokarmową. Dodam, że cały czas jem to samo. Czy mam powtórzyć testy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Natomiast jeżeli została potwierdzona alergia pokarmowa to podstawą jej leczenia jest dieta eliminacyjna. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby ponowna wizyta u lekarza, najlepiej alergologa. Do alergologa  jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam