Czy objawy Clostridium Defficile mogą wystąpić u córki?

U mojego męża wykryto Clostridium Defficile i przez kilka dni był w domu z biegunka. Po ilu dniach mogą wystąpić objawy u mnie lub u córk? Nie wiem czy się zaraziliśmy ale podobno istnieje taka możliwość.

Lek. Paweł Szadkowski

Bakteria ta jest wysoce zakaźna. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny stanu klinicznego. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie badania kału w kierunku bakterii i jej toksyn.