Czy objawy dziecka mogą być związane z zakażeniem po łyżeczkowaniu?

Witam serdecznie.

16.12.2010 trafiłam do szpitala z masywnym krwotokiem/poronienie w toku. byłam w 10 tygodniu ciąży. Wykonano zabieg wyłyżeczkowania macicy. Przed zabiegiem zrobiono mi dwa zastrzyki jeden przeciwbólowy drugi nie wiem jaki. Zabieg nie został wykonany pod narkozą, ponieważ 1,5h wcześniej jadłam. Zostałam wypisana do domu po ok. 5 godzinach od zabiegu. Nie dostałam żadnej recepty- żadnego antybiotyku.

Z tego co się orientuje po wykonaniu takiego zabiegu powinnam otrzymać odpowiednia dawkę antybiotyku- nie dostałam również w szpitalu. Boje się, że mogę mieć jakieś zakażenie. Czy mam się czego obawiać? Jakie objawy powinnam u siebie zauważyć? Ogólny stan mojego zdrowia oceniłabym na dobry- miewam jednak dziwne uciski w żołądku. Nie mam podwyższonej temperatury krwawienie ustąpiło po 4 dniach od wypisu.

Dodam, że mam 3 letnie dziecko. Dziś zaczęło gorączkować, ma brak apetytu jest ospałe, raz wymiotowało. Czy może to mieć cos wspólnego z moim pobytem w szpitalu? Czy możliwe również jest to bym mogła zarazić czymś dziecko? czy objawy u dziecka mogłyby pojawić się wcześniej niż u mnie? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Witam serdecznie.

Objawy u dziecka raczej nie maja związku z Pani pobytem w szpitalu. Prawdopodobnie dziecko ma infekcję wirusową. Ale w takim przypadku konieczna jest wizyta u pediatry.
Jeżeli nie otrzymała Pani antybiotyku widocznie lekarz nie widział do niego wskazań. Gdyby pojawiła się gorączka, bóle podbrzusza lub nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych należy niezwłocznie zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam