Czy objawy, które u mnie występują, mogą wskazywać na ciążę?

Mam 16 lat i już współżyłam z chłopakiem. Jesteśmy ostrożni, kochamy się w dni niepłodne, zgodnie z kalendarzykiem, ale w tym miesiącu raz kochaliśmy się w pierwszy dzień dni płodnych, oczywiście z zabezpieczeniem, tj. prezerwatywą (mój cykl trwa ok. 33 dni, a my kochaliśmy się w 14 dniu). Nic niepokojącego się nie stało, jednak teraz spóźnia mi się okres już 6 dni i strasznie się martwię.
Miałam wcześniej objawy drożdżycy, ale jeszcze nie byłam z tym u lekarza. Ostatnio dziwnie się czuję, mam podwyższoną temperaturę, jest mi zimno i mam dreszcze, ale jest duże prawdopodobieństwo, że to przez mocniejsze przeziębienie po sylwestrze, w zasadzie już jest trochę lepiej niż przed kilkoma dniami.

Czasem też mam dziwne uczucie i mi się odbija, jakby z gardła, a mój śluz jest biały, raczej gęsty i nie ma go dużo, piersi bolą, ale podbrzusze już nie bardzo.
Proszę mi powiedzieć - czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w celu weryfikacji, czy jesteś w ciąży, warto wykonać test ciążowy, ewentualnie udać się do lekarza ginekologa. Zalecam jednak wizytę u ginekologa, zleci odpowiednie leki na objawy, jakie zgłaszałaś, jeżeli się potwierdzą, oraz szczegółowo objaśni skuteczne metody antykoncepcyjne.
Warto poczytać w naszym serwisie, jak można skutecznie stosować antykoncepcję oraz metody naturalne. Tzw. kalendarzyk, opart jedynie na kalkulacjach jest mało skuteczny.
Pozdrawiam!