Czy objawy refluksu żołądkowo-przełykowego nasilają się w upalne letnie dni?

Czy objawy refluksu żołądkowo-przełykowego nasilają się w upalne letnie dni? Mimo picia dużej ilości wody, jedzenia lekkich posiłków odkąd zaczęły się upały wciąż mam nieprzyjemny "kałowy" zapach oddechu i wzdęty aczkolwiek niebolesny brzuch. Wypróżniam się normalnie. Innych dolegliwości nie mam.

Lek. Paweł Szadkowski

Pogoda ma raczej niewielki wpływ na nasilenie choroby refluksowej przełyku. Na pani miejscu rozważyłby raczej konsultację gastroenterologa i diagnostykę przyczyny wzdęć (SIBO, nietoleracja laktozy, nieodpowiednia dieta itp.), które mogą być przyczyną pani dolegliwości.